Letenky Jerevan již od 6.990 Kč

21.7.2017
By katka

Nabízíme k prodeji akční zpáteční letenky do města Jerevan od 6.990Kč včetně všech poplatků. Neváhejte a využijte ihned této limitované nabídky.

Hlavní město Arménie – Jerevan se nachází pouhých 12 km od tureckých hranic a patří mezi nejstarší nepřetržitě obydlená města na světě. Rozkládá se převážně v kopcích tyčících se všude okolo.

Jerevan se pyšní svým věkem – je dokonce starší než Řím. Ve Státním muzeu arménské historie vystavují originální kámen, do něhož nechal Argišti I.(urartský král, který nechal postavit první pevnost) svůj příkaz vyrýt klínovým písmem na věky věků.

Zvláštností Jerevanu je to, že většina ulic směřuje do centra metropole na náměstí Republiky, kde se odehrávají všechny důležité akce, jako např. oslavy místních svátků. Taky tu najdete důležité úřady, banky a muzea. Všechny hlavní ulice jsou plné obchůdků, ve kterých si můžete koupit upomínkové předměty.

Na východní straně Jerevanu se nachází nádherný park s udržovanou zelení, která ukrývá pomníky, sochy a stavby. Za zmínku stojí mohutná socha hrdiny, který vedl Arménské bojovníky proti Peršanům, dále se zde nachází Erabunské muzeum a Památník věnovaný genocidě z roku 1915.

Pokud se vám zachce kultury, navštivte budovu Opery, která obdržela cenu Grand Prix za stavitelský návrh. V Opeře sídlí světoznámý Filharmonický orchestr. K největším památkám arménské kultury patří Matendadaran, ve kterém našlo své útočiště více než 12 tisíc starobylých arménských textů a ručně psaných knih a rukopisů. Nejstarší z nich pocházejí z 9. století.

Letenky do města Jerevan od 6.990 Kč rezervujte online ZDE.

Přidat komentář

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*