Letenky Curych již od 3.690 Kč

25.7.2017
By katka

Nabízíme k prodeji akční zpáteční letenky do Curychu od 3.690Kč včetně všech poplatků. Neváhejte a využijte ihned této limitované nabídky.

Největší město Švýcarska patří k významným současným uměleckým a nákupním destinacím. Město Curych leží u stejnojmenného jezera, po kterém si můžete zaplatit vyhlídkovou plavbu lodí.

Kunsthaus a muzeum Rietberg vystavují významná umělecká díla. Uchvátí Vás sbírka zaměřená na dějiny a kulturu země. Prohlédnete si zde ale i starou sklomalbu, sbírku zbraní, středověké církevní umění. Na Bahnhofstrasse dlouhé 1,2 km provětráte peněženky. Patří k nejelegantnější, ale zároveň k nejdražší nákupní zóně v Evropě. Jejím vzorem byly francouzské bulváry.

Kdo chce z obchodů utéct mezi rostliny, vybere si botanickou zahradu nebo čínskou, tu městu věnovalo čínské město Kchun-ming.

Na kostele sv. Petra najdete největší ciferníky věžních hodiny (průměr 8,70 m) v Evropě. Cechovní domy Zur Waag a Zur Meise stojí na náměstí Starého města Münsterhof. Gotická bazilika s románským chórem Fraumünster je obohacena o sklomalby Marka Chagalla. Na hřbitově Fluntern navěky spí irský spisovatel James Joyce, který v Zürichu zemřel na následky operace žaludku v roce 1941. V Zürichu se narodil spisovatel Gottfried Keller. Jeho rodný dům najdete na Neuplatz č.27 a kamennou bystu u přístavu Enge. Kdo dá přednost umění, nesmí vynechat Dům umění na náměstí Heimplatz, ten patří k největším švýcarským obrazárnám, nebo Villu Wesendonck, kde se vystavují umělecké sbírky z Asie, Afriky a Tichomoří. Své sbírky a expozice Vám představí také Indiánské muzeum, Muzeum hraček, Muzeum panenek nebo Muzeum cínových figurek.

U břehu řeky Limmat také stojí velechrám Grossmünster. Na jižní stěně jeho věže si všimněte sochy Karla Velikého, zakladatele řádu, kterému chrám původně patřil. Na tuto věž se dá i vystoupit. Naskytne se Vám nezapomenutelný výhled na Curych a okolí. Dalšími zajímavými budovami jsou např. kamenná pozdně renesanční radnice nebo Wasserkirche, na jehož místě, jak legenda vypráví, zemřeli mučednickou smrtí curyšští patroni Felix a Regula. Vodní kostel stál na ostrůvku v řece, než bylo vybudováno nábřeží.

Večer zavítejte do Opery, jazzového klubu Moods, na činohru do Schauspielhaus nebo Theater am Neumarkt, nebo do kulturního centra Rote Fabrik. Nočním životem také ožije čtvrť Niederdorf nebo Aussersihl, kde je otevřeno mnoho hospod a restaurací, které pulsují životem až do časných ranních hodin.

Letenky do Curychu od 3.690 Kč rezervujte online ZDE.

Přidat komentář

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*